Forum Biciklističkog kluba Zadar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tour de Velebit trophy

2 posters

Go down

Tour de Velebit trophy Empty Tour de Velebit trophy

Postaj  veteran C-e pon lip 11, 2012 12:46 pm

Vikend 9. - 10.- 06. bio je ''radan'' za većinu članova kluba i dok su jedni ''gazili'' Sloveniju (izvješće slijedi , nadam se) drugi su ''napadali'' jug županije , pa i šire i krpali lanac. Very Happy
Hanzo i ja smo odvozili Velebit.I dok slike ne stignu do službenog administratora , morat će te mi vjerovat na riječ Very Happy
Bilo je visoko, u početku vruće i sparno , a na samom kraju hladno..
Prala nas je kiša , pržilo nas sunce i mlatio vjetar , ali ništa nas nije omelo da ustrajemo u svom naumo ka dolasku do cilja , pa makar neki i okolo...
Par zanimljivih detalja... bila je vedra večer i padala je kiša , ništa nam u tom čudu nije bilo jasno , sve dok nismo naišli na meteorološki konop ispred jedne planinarske kuće...
Pisalo je otprilike ovako:
Meteorološki konop
- ako se njiše , vjetrovito je
-ako miruje tiho je
-ako je mokar , kiši , ako je suh ne kiši
-ako je zaleđen , onda je zima
-ako vam nije ništa jasno , onda je to od piva

Već sam rekao da nam ništa nije bilo jasno...
Dužina zadržavanja na odmorištima je ovisila o zalihama piva koje je osugurao domar , tako da na pojedina nismo ni zalazili...
Sve u svemu bilo je dobro , samo je neki konj fulao skretanje i produžio sve do Krasnog , pa potom prema Oltarima i onda na Zavižan... to će vam Hanzo bolje objasniti..
Detalji slijede kad se nakelje slike...
veteran C-e
veteran C-e

Broj postova : 209
Join date : 07.02.2009
Lokacija : zadar

[Vrh] Go down

Tour de Velebit trophy Empty Re: Tour de Velebit trophy

Postaj  Mirko S.Z. uto lip 12, 2012 8:34 am

Evo i slika sa putešestvija naša dva Velebitska vuka Very Happy :

Tour de Velebit trophy P6090025k

Neznam da li ste primjetili ali u društvu više tisuća ojra vrijednih bakcikala jedino Hattori stoji uspravno na ponos vlasnika Laughing
Tour de Velebit trophy P6090027

Tour de Velebit trophy P6090028r

Česma na Velebitskim pustopoljinama
Tour de Velebit trophy P6090029i

Tour de Velebit trophy P6090031

Maneken ispred planinarskog doma :
Tour de Velebit trophy P6090032

Jedino mjesto u okolini na kojem ima kakvog-takvog gsm signala je označen štapom:
Tour de Velebit trophy P6090033y

Uh koliko li je svinja platilo glavom da bi se nahranio ovaj gladni biciklistički puk
Tour de Velebit trophy P6090035d

Tour de Velebit trophy P6090038

Tour de Velebit trophy P6090045

Na Velebitu su i mravi gigantskih proporcija
Tour de Velebit trophy P6090047

Odmor ratnika:
Tour de Velebit trophy P6090039

Tour de Velebit trophy P6090042

Tour de Velebit trophy P6090043k

E to se zove umorni biciklistički entuzijasta: u krevet s spd cipelicama Very Happy
Tour de Velebit trophy P6090049y

Pripreme prije nastavka Velebitskih lutanja
Tour de Velebit trophy P6100050s

Tour de Velebit trophy P6100052

Tour de Velebit trophy P6100054

Eh je..š sve te DHMZ-ove i ostale babe vremenske vračare kad imaš konop Very Happy
Tour de Velebit trophy P6100055

Tour de Velebit trophy P6100056

Lokalne životinje na Velebitu nisu iste kao na ravničarskim dijelovima dalmacije ovdje je sve veće i strašnije za pun kua.
Tour de Velebit trophy P6100058y

Tour de Velebit trophy P6100060

Dom na Zavižanu s pristupnim putevima i pogledom na more gdje se naš veteran uspio zagubiti ( hehe u klubu bi mogli napraviti kratki tečaj u navigaciji jer ima ih još koji su se gubili nedavno Wink )
Tour de Velebit trophy P6100064

Tour de Velebit trophy P6100065

Tour de Velebit trophy P6100066

Tour de Velebit trophy P6100068

Tour de Velebit trophy P6100073

Tour de Velebit trophy P6100071z

Krivo skretanje je razlog razlike u kilometraži
Tour de Velebit trophy P6100083

Ako i ima tabli po Velebitu ne razlikuju se po brojkama postotaka uspona s ovom Very Happy
Tour de Velebit trophy P6100079w

Radosne vijesti se prenose ukučanima da se trophy završio i da su svi živi i zdravi
Tour de Velebit trophy P6100081x

Mirko S.Z.
Mirko S.Z.

Broj postova : 367
Join date : 11.12.2008
Age : 49
Lokacija : zadar

[Vrh] Go down

Tour de Velebit trophy Empty Re: Tour de Velebit trophy

Postaj  veteran C-e uto lip 12, 2012 1:04 pm

Eto , potkrijepljeno je sve sa slikama, pa bi se dalo nabacit još koji komentar.
Startali smo manje više u 5 i pol iz kreveta, sva oprema po strogim uputama organizatora je već bila u rančevima i zborno mjesto Lipotica.
Malo treljav start , bicikle su nam otišla , a Hanzo i ja još čekamo prijevoz , mada se i to doasta brzo riješilo.
Uz put , tamo negdje kupujemo banane kruh i vodu , te stižeo u Karlobag.
U Karlobagu gužva , stiže dio ekipe iz Zagreba i dio ekipe iz Rijeke , bilo nas je barem dva više od četrdeset. I dok smo tramakali opremu rančeve i bicikle neko nam je ''maznuo'' banane. kruh i vodu.Ali i pored toga smo dokazali da se sve to dade odraditi i bez ''kemije''.
Uglavnom , krenuo je deset kilometarski uspon asvaltom prema gore negdje, i kako svaka ekipa ima svoje ''mudrace'' , tako je io ova imala dva Very Happy .Oba su nabila tempo , i dok je jedan puhao i stenjao , drugi se tu i tamo spuštao po par sto metara te ponovo fortsirao uspon , ka bilo mu dosadno Very Happy
Završava uspon , ekipa se okuplja i kupimo zadnje signale mobitela kako bi se javili naj milijima, signala više potom nema.
Deset km makadamskog uspona koji slijedi , kroz moje oćale je bio naj teži dio , vruće , sparno , podne, htio sam odustati i na sramotu sačekati metlu. I čekajući tako spas skužio sam da smo napravili pozamašnu prednost i skupilo se dosta vremena za odmor, te uz pišaloću od vode i malo cukra vratila se smaga i pedalu po pedalu stižemo u Kuginu kuću. Tamo je Hanzov Hatori s ponosom stajao između ostalih.
Naj gori ,naj teži dio , definitivno je bio iza. Od Kugine kuće , pa do Mrkvišta , naj lijepša dionica , cck-15 km kroz šumski makadam, tad slijedi onaj bunar i 3-4 km asvaltnog malo težeg uspona.
Na Mrkvištu , gradele i pivo , slike su sve rekle, samo je Hanzo u jednom trenutku promrmljao '' ee, da mi je sad jedna banana'',.... jbga lopovi su bez duše.
Spavali smo kako ko, a u jutro je mene krenulo, na Alanu smo se stvorili za čas, krajolik je neopisiv , gdje god se okreneš ima svoju specifičniu ljepotu. E, da na Alanu je onaj meteorološki konop i znam da mi neće niko vjerovati , ali stvarno je padala kiša iz vedra neba i da nije bilo konopa nebi ni znali da pada. Very Happy
Slijedi opak makadamski spust , Riječani i Zagrabčani , naprosto kao da su podivljali , izglada da su živjeli za taj trenutak.
Nakon nekog doma , kojem ne znam ime nije bilo nigdje nikoga , samo su me ''dotukla dva malo poveća uspona koja nisu dosad bila u priči , nije mi baš sve bilo jasno...
Uglavnom nakon juhu.. evo nizbrdice pojavilo se selo Krasno, no baš krasno , na tabli piše još 18.5 km uspona do Zavižana i štaš , spusti glavu i makinjaj.
Oni stigli sa istoka , a ja sa zapada.. dobar grah i velebitsko je baš dobro sjelo ...
Spust na magistralu i nije baš zanimljiv ,Riječanima očito je , jer su našli neki prečac po guduricama i dobrano se iživljavali , čekanje prijevoza se pretvorilo u ispijanje piva i prepričavanje događaja...
Sve u svemu dva dana Velebita odlično i to samo za naj jače.. vidimo se i do godine...

veteran C-e
veteran C-e

Broj postova : 209
Join date : 07.02.2009
Lokacija : zadar

[Vrh] Go down

Tour de Velebit trophy Empty Re: Tour de Velebit trophy

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.